Türkçe English Pусский Español Français
   MENÜLER
PS Levha (Polistren)
PS Bobin (Polistren), Folyo
PP Levha (Polipropilen Levha)
PP Bobin (Polipropilen), Folyo
ABS Levha
Plastik Levha
 
 

PP Bobin (Polipropilen), Folyo


PP Bobin (Polipropilen), Folyo

bobin

PP (Polipropilen) Bobin, Folyo

PP yaygın olarak tekstil , medikal, yiyecek paketlemesinde (meyve viyolleri, paketleme seperatörleri, gıda kapları, mikrodalga fırına girebilen tabaklar vb gibi çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir.

Yoğunluğu 0,92 gr/cc olmasından dolayı diğer plastiklere göre (PVC : 1,38 gr/cc ; PET : 1,36 gr/cc) aynı ağırlıkta hammaddeden daha fazla bitmiş ürün almak mümkündür.

PP (Polipropilen) Bobin, Folyo

Kullanım Alanları

Polipropilen ısıya diğer polimerlere göre daha dayanıklıdır, bu nedenle ülkemizin yanı sıra Batı Avrupa ve Amerika'da gıda kaplarının büyük çoğunluğunda bu polimer kullanılır. Ayrıca hastanelerde steril odaların zemini ve yan duvarlarında da kullanılmaktadır. Asit ve bazlara karşı son derece dirençlidir, ayrıca erime sıcaklığı 130 C derece olduğundan sıcak su ile temas eden uygulamalarda rahatlıkla kullanılır.

PP (Polipropilen) Bobin, Folyo

Polipropilen, otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olantermoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

 

   CH3     H             CH3   H   CH3   H
         /               |    |    |    |
      C==C       ->    -- C -- C -- C -- C --
     /                   |    |    |    | 
    H      H              H    H    H    H
                         
  propilen monomer      polipropilen polimer

Kimyasal ve fiziksel özellikleri

PP (Polipropilen) Bobin, Folyo

En yaygın ticari polipropilenin , kristal yapısı düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) arasında bir seviyeye sahiptir. Young modülü (elastizite modülü) de orta seviyededir. Bununla beraber, LDPE'den daha az sert ve HDPE'den çok daha az gevrektir. Bu polipropilenin ABS gibi mühendislik plastiklerinin yerine kullanılmasına izin verir.

Polipropilen, yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup, çok iyi elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci iyidir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uygundur. Polipropilenin, erime sıcaklığı 130 santigrat derece civarındadır.

Buna karşın şu dezavantajlara sahiptir. UV ışını dayanımı azdır, yüksek termal genleşme gösterir. Boya ve kaplaması zordur. Dış hava şartlarına dayanımı azdır, oksitlenmeyeaçıktır. Yanıcı olup, klor içeren solventler ile etkileşime girer.

PP (Polipropilen) Bobin, Folyo

 
ÜRÜNLERİMİZ MENÜLER KATALOGLAR BELGELER
PS Levha (Polistren)
PS Bobin (Polistren), Folyo
PP Levha (Polipropilen Levha)
PP Bobin (Polipropilen), Folyo
ABS Levha
Plastik Levha
Daha Fazla...
Anasayfa
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Ürünlerimiz
Faaliyet Alanlarımız
İletişim
Separ Genel Katalog
ISO 9001
ISO 14001
ISO 18001
 
Osmangazi Mah. 2647 Sk. No32, Esenyurt, Istanbul İstanbul Türkiye
+90 (212) 567 80 10 - info@separplastik.com.tr
Asilnet Web Tasarım © 2014
Sayaç : 54993